top of page

Ile kosztuje projekt wnętrza? (i dlaczego tak drogo ?)

Zaktualizowano: 29 wrz 2023

To jedno z pierwszych pytań. Często to w nawiasie, może nie na głos ale również się pojawia :)

Kolejnym pytaniem jest. Czemu tak dużo czasu potrzeba na wykonanie projektu mieszkania?

I chyba to drugie pytanie jest odpowiedzią na to pierwsze. Bo aby wykonać projekt wnętrza, trzeba poświęcić dużo czasu, a to kosztuje.


Średnio na projekt mieszkania potrzeba około 3 miesięcy. Choć zdarzają się inwestorzy, którzy podejmują bardzo szybkie decyzje, a w gusta uda się wstrzelić od razu. Wtedy projekt można zamknąć nawet w 1,5 miesiąca. Ale to rzadkość.

Zazwyczaj projekt składa się z 3 etapów :

1. Projekt koncepcyjny to przynajmniej 2 spotkania + 1 spotkanie na zapoznanie się i inwentaryzację. Każde ze spotkań w odstępie 1 tygodnia daje nam minimum 3 tygodnie na zamknięcie koncepcji.

2. Wizualizacje i dobór materiałów. To czas kiedy oprócz oglądania ładnych ujęć z fotorealistycznym efektem wcześniej zaakceptowanej koncepcji. To również spotkań w sklepach i w remontowanym mieszkaniu, aby wspólnie obejrzeć meble i próbki materiałów.

Tutaj w zależności od dostępności inwestorów i tego jak wiele poprawek wprowadzanych jest do wizulizacji, również potrzebne jest minimum 3 tygodnie.

3. Ostatnim etapem jest projekt techniczny. Wymagane jest conajmniej 1 spotkanie aby dokładnie omówić np. układ oświetlenia czy zabudowy na wymiar. Przy prostych projektach wykonanie kompletu rysunków to 2 tygodnie. Bardziej skomplikowane, z wieloma zabudowami, i kilkoma łazienkami oraz poprawkami - 4 tygodnie.


Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie i cena mieszkania o tym samym metrażu może różnić się o kilkadziesiąt złotych za m2 projektowanego wnętrza.

Poniżej 2 wyceny, mieszkania 60 m.

W tańszej opcji zakładam, że w mieszkaniu będzie tylko jedna łazienka, salon z aneksem kuchennym i 2 sypialnie. Tutaj inwestorom zależało na niedrogim projekcie. Dlatego zdecydowali, że zrezygnują ze wspólnych wizyt w sklepach i projekt zrobią całkowicie zdalnie.


Przykład wyceny projektu w wersji okrojonej
Wycena projektu

Zamówili tylko po 1 wizualizacji na pomieszczenie. A umiejscowienie elektryki i hydrauliki nie będzie zmienianie ( nie robimy rysunków technicznych tego zakresu). Mam dostosować się do stanu zastanego tak aby nie powiększać i tak niewielkiego budżetu na remont.


W opcji droższej. Dwie łazienki, salon z aneksem, dwie sypialnie ale druga umieszczona na antresoli ( Co generuje dodatkowo projekt schodów i dodatkowych rzutów piętra). Inwestorzy chcą kompleksowy projekt w raz z wspólnymi spotkaniami w showroomach i na miejscu aby obejrzeć próbki. Do tego chcą po 2 wizualizacje na pomieszczenie, tak aby było widać każdą projektowaną ścianę w formie fotorealiztycznych ujęć.

Koszt wykonania projektu w wersji full
Kosztorys wersja rozbudowana

Różnica między wyceną 1 i 2 to aż 97zł/m2. Tańsza opcja to 66,67zł/m2 droższa - 164zł/m2 Choć pokazałam tu 2 skrajne opcje. Średnia cena za m2 wychodzi 130zł/m2 przy kompleksowym projekcie jednopiętrowego mieszkania.


Dlatego nie zwklekaj, chwyć za telefon i zadzwoń. Dogadamy zakres projektu i wykonam szczegółową wycenę dostosowaną do Twoich potrzeb i budżetu.


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page