top of page

Koszt wykończenia mieszkania w 2023roku - przykład

Ile kosztuje wykończenie wnętrza mieszkania to chyba najczęściej zadawane pytanie, zadawane przez osoby przygotowywujące się do generalnego remontu.

Niestety bardzo trudno na nie odpowiedzieć. A w dobie szalejącej inflacji nawet dogłębna analiza staje się nieaktualna już po kilku miesiącach.

Dlatego przeanalizowałam jeden z ostatnich projektów, gdzie remont zakończył się w lutym 2023 roku.

Myślę ze te kwoty powinny być traktowane jako całkowite minimum dla osób planujących remont w 2023 roku.

Projektant wnętrz w trakcie nadzoru
Architekt w lustrze

Koszty całkowite wyremontowania i wyposażenia mieszkania niespełna 80m2 ostatecznie wyszły 297,5tys zł. Czyli ok. 3718zł za m2.

Największy koszt to oczywiście koszt ekipy remontowej w tej cenie były również materiały budowlane tj. kleje, kable, szpachla itd.. Ekipa budowlana w sumie kosztowała 75tys zł. Do tego doszedł jeszcze koszt montażu klimatyzacji 5 tys.

Kolejnym dużym wydatkiem były zabudowy meblowe na wymiar. Niedrogi stolarz, za realizację małej kuchni, zabudowy TV, szaf w sypialni i hollu wejściowym, biurka i szafek w 2 łazienkach kosztował 69200zł

Materiały wykończeniowe tj kafle, drewniana podłoga, farby, tapety itd. – 35000zł

Drzwi razem z montażem – 13130 zł

Oświetlenie, gniazdka i włączniki – 10500zł

Wyposażenie 2 łazienek i małej pralni w armaturę, ceramikę i sprzęty agd to kolejno : 12400zł za wiekszą łazienkę z dużym prysznicem walk-in. Małe : 3660zł Pralnia : 4000zł

Wyposażenie kuchni w AGD stół i krzesła to koszt rzędu 11 tys. Zł.

Tylko te najbardziej istotne wydatki dają już 238,890 pozostałe 58 tys. Wydane zostało na wyposażenie tj kanapa czy stolik kawowy, meble do sypialni rodziców i dziecka oraz dekoracje tj. zasłony.

Podsumowywując wykończenie mieszkania niestety może wykończyć również portfel. Ale dzięki współpracy z architektem wnetrz jesteśmy w stanie na bierząco panować nad wydatkami. Porównać wyceny usług u różnych wykonawców.

A dobrze zaprojektowane mieszkanie, będzie cieszyć oko przez lata.

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page