top of page

Polecany Architekt wnętrz. Czyli jak wybrać architekta.

Szukasz architekta i nie wiesz na kogo się zdecydować?

Napisałeś posta na fejsie a w odpowiedzi dostałeś 200 propozycji współpracy. I kogo tu wybrać ?

W tym poście podpowiem Wam na co zwrócić uwagę poszukując projektanta.


  1. Budżet : Przedział cenowy tej usługi jest ogromny, można znaleść architekta który zaproponuje zarówno 80zł/m2 projektowanej przestrzeni jak i 200 zł. Przy 50cio metrowym mieszkaniu to różnica między 4 tysiące a 10 tysięcy złotych! Pamiętaj jednak, że oferta ofercie nie równa. Dopytaj o zakres projektu który opiszę w oddzielnym punkcie. Wpływ na cenę ma też zazwyczaj doświadczenie projektanta. Osoby rozpoczynające swoją "przygodę" z projektowaniem. Chcąc złapać pierwsze zlecenia proponują dużo mniejsze stawki niż architekci z bagażem doświadczeń. Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę ma również czas jaki architekt planuje przenaczyć na projekt a co za tym idzie ilość spotkań. Jeśli architekt oferuje wykonać projekt w tydzień na podstawie przesłanej ankiety UCIEKAJ ! Na wykonanie projektu wnętrza dostosowanego do potrzeb przyszłych mieszkańców potrzeba conajmniej kilku spotkań szczegółowo omawiających projekt. A co za tym idzie- kilku tygodni pracy. Dopytaj też o koszty dodatkowe, czasami niska cena kryje za sobą dodatkowe opłaty za poprawki do wizualizacji lub np. spotkania w sklepach liczone są oddzielnie.

  2. Zakres projektu: Z czego będzie składał się projekt ?. Czy w zakres projektu wchodzą fotorealiztyczne wizualizacje ( i ile sztuk). Czy otrzymasz kosztorys, czyli zestawienie wszystkich materiałów i mebli ?. Czy projekt będzie wykonywany tylko zdalnie. Czy będziecie mogli spotkać się na żywo ? Czy w zakres wchodzi inwentaryzacja wykonana przez architekta. Pełen projekt wykonawczy sklada się z koncepcji, wizualizacji oraz rysunków wykonawczych. W cenie mogą być też wliczone przyjazdy na budowę i spotkania na żywo. Więc porównując ofertę cenową porównaj również jej zakres.

  3. Ograniczenia : Niektórzy architekci współpracują tylko z wybranymi salonami wyposażenia wnętrz co za tym idzie będą proponowali wyposażenie tylko ze sklepów z którymi współpracują. Tak samo jest z ekipami wykończeniowymi. Jeśli szukasz projektu z nadzorem a masz już własną sprawdzoną ekipą. Dopytaj czy architekt chce współpracować z "nieswoją" ekipą.

  4. Portfolio: To ważny czynnik przy wyborze architekta. Jeśli architekt ma doświadczenie w projektowaniu wnętrz o stylistyce, która jest zdecydowanie odmienna od tego, co sobie wyobrażasz w swoim mieszkaniu, być może nie jest to najlepszy wybór. Wybierz architekta, którego projekty odpowiadają Twoim gustom i oczekiwaniom.

  5. Referencje: Sprawdź referencje od innych klientów, którzy korzystali z usług architekta. Pytaj o ich doświadczenia i czy byli zadowoleni z efektu końcowego. Pozytywne opinie od zadowolonych klientów mogą być pewnym wskaźnikiem jakości usług architekta.

  6. Komunikacja: Ważne jest, aby komunikacja między Tobą a architektem była efektywna i przejrzysta. Upewnij się, że architekt jest dostępny do rozmów i odpowiedzi na Twoje pytania. Skuteczna komunikacja jest kluczem do sukcesu projektu. Przed podjęciem decyzji o wyborze zadzwoń do architekta lub umów się na krótkie spotkanie online. Już po pierwszej rozmowe można wyczuć czy będziecie "nadawać na tych samych falach"

  7. Kreatywność: Poszukaj architekta, który ma zdolność do tworzenia kreatywnych rozwiązań. Twój projekt wnętrza powinien być unikalny i odzwierciedlać Twoje osobiste preferencje. Architekt powinien być otwarty na Twoje pomysły i inspiracje, a jednocześnie wnosić własne cenne pomysły do projektu.

  8. Terminy: Omów terminy realizacji projektu. Architekt powinien być realistyczny co do czasu potrzebnego do stworzenia projektu. Projektowanie wnętrz to proces, który wymaga czasu, szczegółowego planowania i uwzględnienia wszelkich Twoich potrzeb. Unikaj architektów, którzy obiecują natychmiastowy projekt bez dogłębnej analizy.

  9. Umowa: Zawsze podpisuj umowę z architektem, która jasno określa zakres projektu, cenę, terminy i wszelkie inne istotne szczegóły. Umowa zapewnia obie strony ochronę i jasne zrozumienie warunków współpracy.


Ostateczny wybór architekta wnętrz zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, preferencji i budżetu. Przeszukując różne oferty i kierując się powyższymi wskazówkami, będziesz miał większe szanse na znalezienie architekta, który pomoże Ci stworzyć wymarzone wnętrze. Nie śpiesz się z decyzją, poświęć czas na dokładne zrozumienie swoich potrzeb i oczekiwań, a efekt końcowy będzie satysfakcjonujący. Powodzenia w znalezieniu odpowiedniego architekta wnętrz!

A jak już tu jesteś zerknij na moje portfolio. Odpowiada Twoim gustom i oczekiwaniom ?

Więcej o ofercie poczytasz tutaj - > Oferta3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page