top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMilena Niedzwiecka

Przygotowanie przed remontem projekt

Pisałam już o tym jak określić budżet na remont. Co jeszcze warto zrobić przed remontem ? Oczywiście projekt wnętrza :D

Nawet jeśli czujemy się na silach sami dobrze zaaranżować wnętrze lub nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów. Bardzo ważne jest aby przelać pomysły na papier.

W internecie są dostępne aplikacje, dzięki którym można samodzielnie wykonać rzut mieszkania i skutecznie wszystko rozplanować. Niektóre z aplikacji automatycznie obliczają powierzchnię pomieszczeń i ścian oraz wykonują wstępny kosztorys!

Koszt wynajęcia architekta wnętrz? Oscyluje miedzy 70 zł za m2. A 150 zł/m2.

Cena zależy głównie od zakresu pracy jaki wykonuje architekt. W cenie z górnej półki klient otrzyma fotorealistyczne wizualizacje, szczegółowe rysunki każdego detalu. Niższe ceny to zazwyczaj początkujący projektanci. Na pewno można znaleźć w tych cenach perełki. są przecież zdolni i młodzi którzy zaniżając cenę próbują się wbić w rynek.

Tak samo jak w przypadku ekipy budowlanej warto popytać znajomych o sprawdzonego projektanta. Bardzo istotnym elementem współpracy z architektem jest komunikacja z klientem, a tego nie wyczytasz z jego nawet najpiękniejszego portfolio.


Cena 70/150zl/m2 to zazwyczaj cena za sam projekt. Koszty nadzoru na budowie wyceniane zazwyczaj są osobno. Można skorzystać z usługi biur które w swojej ofercie mają urządzenie mieszkania pod klucz. Architekt zdejmuje z barków inwestora wszelkie obowiązki od zakupu materiałów po wynajęcie wykonawcy i nadzór na budowie.


Obejrzyj jak wygląda przykładowy projekt wnętrza wykonany przez architekta:13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page