top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMilena Niedzwiecka

Przygotowanie przed remontem - wykonawstwo

Przy wyborze ekipy najlepiej się sprawdza metoda "z polecenia" Jeśli znajomy lub sąsiad ma za sobą remont mieszkania warto zapytać czy jego ekipa wywiązała się ze swojej pracy należycie. Tym szczęściarzom, którzy mają ekipę z polecenia pozostaje jedynie ustalić dokładnie cenę wykonawstwa i podpisać umowę.

Niestety często trzeba szukać w ciemno. Unikaj wykonawców, którzy nie chcą podpisać umowy. Dzięki umowie do której dołączycie projekt wnętrza lub przynajmniej rzuty z wpisanymi nawet ręcznie zmianami. Możesz uniknąć wiele nieporozumień. W umowie musi się znaleźć się wycena robocizny oraz termin wykonania pracy. Dokładnie określcie po czyjej stronie jest dostarczenie materiałów wykończeniowych. Kto ponosi koszty związane z zakupem chemii budowlanej, worka na gruz, pędzli itd. Wycena robocizny jest po stronie wykonawcy. Porządne firmy wykonują dokładny wykaz robót, w raz z metrażami i cenami poszczególnych prac. Upewnij się, ze wykonawca posiada ludzi z uprawnieniami. Do wykonywania np. Podłączeń gazu do kuchenki lub piecyka albo płyty grzewczej będzie potrzebna pieczątka człowieka z uprawnieniami, aby gwarancja była ważna. Oprócz firmy budowlanej mogą być potrzebni inni wykonawcy tj. Stolarz w przypadku wykonywania mebli na wymiar, szklarz np. Do wykonania lustra lub szklanych drzwi prysznicowych.

W przypadku kiedy zamawiamy projekt wnętrza, najlepszym rozwiązaniem jest gdy architekt wskażę ekipę z którą już pracował. Nie będzie wątpliwości, że wykonawcy będą rozumieli rysunki a w przypadku koniecznych zmian będą kontaktować się z autorem projektu.

Jeśli ekipa którą wybrałeś nie chce stworzyć listy opisującej zakres pracy zaproponuj mu własną. Skorzystaj ze ściągi, Wykonana została na podstawie wycen kilku ekip z 2019 roku, ceny podane są jako przykładowe. Dobrze jest posiadać cennik wszystkich prac jakie może wykonać ekipa. Np gdy w ostatnim momencie zmienisz zdanie co do wykończenia ściany i zamiast farby miałaby zostać położona tapeta, cena takiej usługi nie będzie zaskoczeniem.


18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page