top of page

Styl modern mid-century

Na salony wchodzi styl modern mid-century. Czyli estetyka połowy XX wieku.

Przygotowałam dla Was moodbord właśnie w tej stylistyce.


Styl modern mid-century zestawienie materiałów
moodboard

Czym się ona charakteryzuje?

Kolory :

Po stonowanych szarościach stylu skandynawskiego czas na zabawę kolorami. Zazwyczaj będą one delikatnie przygaszone : barwy ziemi – ciepłe i nasycone. Ale nie zabraknie również, jasnych zieleni, soczystej limonki, pomarańczy, kanarkowej żółci, musztardy, turkusu i wyrazistego niebieskiego koloru. Który z resztą został kolorem roku 2020 wyselekcjonowanym przez PANTONE.

pasujący do stylistyki modern mid
Kolor roku 2020

W tym roku "bawić" się będziemy nie tylko kolorami, ale również fakturami. Cegła, kamień, drewno, skóra i metal. Oraz zestawienie organicznych materiałów z (w tamtych czasach) nowymi materiałami takimi jak winyl, pleksiglas oraz plastik . Dzięki którym otrzymać można było obłe kształty i organiczne formy mebli. Do wnętrz zawitają geometryczne wzory oraz grafiki.

W stylu modern mid-century odnajdą się zarówno osoby poszukujące harmonii i spokoju we wnętrzach. Dzięki skromnym formom mebli i stonowanym ciepłym barwom ziemi. Ale również osoby poszukujące weselszych aranżacji pełnych koloru. Które mogą wzorować się na końcowych latach stylu, zahaczających już o estetykę pop-artu,


Styl modern mid-century
Przykłady

Wykorzystane materiały w moodbordzie :

Patrząc od lewej

Styl modern mid-century zestawienie materiałów
moodborard

- materiały wykorzystane do łazienki. Jako baza na podłogę i część ścian

Tubądzin Aulla graphite str, Różowo pudrowy akcent również z kolekcji Tubądzina cielo e terra polvere mat, Białe bazowe płytki oraz maleńkie heksagony w formie mozaiki. Oraz element ściany z imitacji ciemnego drewna Tubądzin wood block brown str. W złocie mogły by być dodatki takie jak uchwyty szuflad, nóżki mebli i armatura. Fronty szafek Orzech Nicea z Swiss Krono oraz laminat z Abet Laminati kolor 859.

Na ścianie świetnie odnajdzie się tapeta winylowa Vescom Trinity 1009.03

W sypialni zaproponowałabym miękkie ciepłe tkaniny Wolly 142-38 oraz 142-36

Dostępne na dekoria.pl.

Styl modern mid-century zestawienie materiałów
Moodboard

Meble oraz okładziny ścian w jasnozielonym kolorze oraz drewnie. (pfleiderer U2131V i Orzech R3106). Chromowane dodatki i ściany w jasnym brzoskwiniowym kolorze. Tutaj prównik Sigma colour Dekoral.

Styl modern mid-century zestawienie materiałów
Moodborad

W salonie postawiłabym na odważne kolory części ścian. Niebieski to próbka koloru dulux granat pierwsza klasa oraz zieleń boho. Tapeta Vescom Powell 1025.06. Meble kuchenne w jasnych kolorach Abet Laminati kolory 1805, 890 i 457. Tutaj również musiałyby się znaleźć elementy ciemnego drewna tj. okładzina ścienna i meble oraz skórzana tapicerka mebli.

A wam przypadł do gustu styl modern mid-century?2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page