top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMilena Niedzwiecka

Zaczynamy!

Pisz bloga! Słyszałam to od tylu ludzi, od męża po przyjaciółek. Sami blogerzy namawiają, że warto. Bo to reklama, zasięgi, kontakty.... A ja tego nie czułam, no bo o czym? Jest już tyle blogów dotyczących projektowania wnętrz. Architekci wrzucają masowo zdjęcia, a to z budowy, a to sesję po realizacji, a jak nie ma co wrzucić linkują genialne inspiracje znalezione w internetach. A ja tego nie chciałam. Naprawdę wolę dopieścić projekt, przeanalizować jeszcze jedną opcje czy sprawdzić po raz kolejny budżet. Niż chwalić się swoimi osiągnięciami na blogu.

Ale w końcu musiałam przyznać im rację. Warto pisać i nie tylko ze względu na zasięgi. Ale wg. mnie warto pisać o czymś więcej niż samo chwalenie. Niech ten blog kogoś zainspiruje, niech się przyda, pomyślałam. A o czym mogłabym pisać? Oczywiście o tym co mnie najbardziej rajcuje - materiały, koszty i funkcjonalność.


Próbki, moodbordy, tablice koncepcyjne. To jest to co czuje. Bez czego nie powinno się zaczynać nowego projektu, i coś co przez cały projekt powinno przypominać o wytycznych i wizji ogólnej na projekt.

Czy są tu architekci którzy korzystają z dobrodziejstw próbek materiałowych? Tworzycie moodbordy ? pokazujecie je klientom ? Czy oni rozumieją wizję wnętrza przedstawioną za pomocą kilku dobranych do siebie materiałów wykończeniowych? Czy w dzisiejszych czasach liczą się tylko hiper realistyczne wizualizacje, a materiały wykończeniowe klient jest w stanie kupić na podstawie tylko zdjęcia widocznego na monitorze ?

Moim marzeniem jest stworzenie profesjonalnej "Próbkarni" w której znalazłyby się setki... a może i tysiące małych poręcznych próbek, które można by było ze sobą dowolnie zestawiać. I jest to marzenie do zrealizowania. Ale na to potrzeba czasu.

Na razie wrzucam moodbord który powstał już dobrych kilka lat temu i był genialną bazą do projektu. Dzięki któremu powstało wspaniałe wnętrze, z efektem wow. Ale najważniejsze, że powstał wspólnie z dwoma wspaniałymi kobietami, które cały czas motywują mnie do działania i inspirują swoją chęcią do rozwoju i odnoszenia sukcesów.

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page